Miles&Smiles’ın Kaçıncı Yıl Dönümü?

Türk Hava Yollarının sık uçan yolcu programı miles and smiles programı 30. yılını kutluyor.

Bu 30. yıl şerefine her ay 100.000 mil kazanacak kişilerden birisi olmak için THY Miles&Smiles programı üyesi olmak ve şuradan çekilişe katılmak gerekli.
https://www.30yearsofsmiles.com/tr/cekilisler/30-milyon-mil/cekilise-katilin-30-yilda-siz-de-kazanin/

Üye değilseniz THY miles&smiles kart üyeliği oluşturma yazımıza göz atarak üye olup hemen çekilişe katılabilirsiniz.

Ayrıca her gün yeni bir başvuru yaparak bu ücretsiz uçuş mili kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Miles&Smiles Ne Zaman Kuruldu?

Türk Hava Yollarının uçuş ve mil programı olan Miles&Smiles kuruluş zamanı ve tarihçesi şu şekilde.

1989- THY ilk uçuş programının Frequent Flyer olarak başlattı.

1991- Programda mil kazanma uçuş sayısı yerine gerçekleşen uçuştaki mil sayısına dönüştü.

1993- Uçuş mili kazanma programı Frequent Flyer Mileage Program olarak değiştirildi ve bugünküne benzer şekilde kırmızı, bronz, gümüş ve altın şeklinde 4 tip üyelik seviyesi oluşturuldu. 1993’de bu programa sadece 8bin kişi üye idi.

1998- THY’nin Qualifier hava yolu ittifakına katılması ile programın adı Qualifier olarak değişti.

2000- Türk Hava Yollarının Qualifier ortaklığından ayrılması ardından kendi uçan yolcu programı olan Miles&Miles‘ı başlattı ve Classic ve Elite olarak iki kademeli programa Garanti Bankası ile Shop&Miles kredi kartı programı da başlatılması ile tam da kredi kartı kullanımının hızla arttığı bu dönemde program hızla popüler olmaya başladı.

2006- Programın adı Miles&Smiles olarak değiştirildi ve kart atatüleri Classic, Classic Plus, Elite ve Elite Plus olmak üzere tekrar 4 seviyeye çıkarıldı.

İlerleyen yıllarda mil programı bazen iyi bazen kötü yönde bir çok değişiklik yaparak bugünlere geldi. Artık 2010 öncesi döneme göre mil kazanmak ve uçuş mili ile ücretsiz bilet alma yöntemi olan ödül bilet almak zorlaşsa da hala güzel bir program.

Özellikle program ortakları ile alışverişlerden, akaryakıt, araba kiralama, konaklama, aktivite vs. bir çok yerden mil kazanma yada milinizle alışveriş yapma imkanı var. Yada arkadaşınızı Miles and Smiles üyesi olmaya davet ederek ilk uçuşlarından sonra mil kazanabilirsiniz.

THY sık uçan yolcu programı size uçtuğunuz destinasyonun uzaklığına göre mil kazandırmakta. Biletinizi ister Türk Hava Yollarının sitesi, mobil uygulaması, acentalardan alın isterseniz ucuz uçak bileti sitelerinden alın mil kazanma durumunuz değişmez.

THY Miles&Smiles üyelik numaranızı yada TC kimlik numaranız ile üye olduğunuzu belirterek Check-in yaptığınızda uçuş tamamlanması ardından üyelik panelinizde kazandığım miller kısmında görebilirsiniz. Bu check-in sırasında verilen biniş kartını atmayın, eğer sisteme geçmemiş ise burada yer alan bilgiler ile eksik mil işleme kısmından ilave edebilirsiniz.

Kaç Yaşından İtibaren Miles&Smiles Üyesi Olunabilir?

2 yaşını doldurmuş ve Miles&Smiles programının sunulduğu ülkelerden birisinde yaşan tüm kişiler programa üye olabilir.

Miles & Smiles ile Yılda maksimum kaç Mil satın alabilirsiniz?

Mil programı dahilinde ödül bilet, hediye bilet almak yada statünüzü yükseltmek gibi amaçlarla millerinizi tamamlamak için yıldan en fazla 50.000 mil olmak üzere mil satın alma yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir