Güzel E-ticaret Sitesi Temaları

İnternet satış konusunda adım attınız yada başlamak üzeresiniz, artık bir e-ticaret sitesi ile başlamanın zamanı geldi. Ürününüz, hedef kitleniz ve pazar bilgilerini göz önüne alarak bir tema seçmeniz lazım. Bu seçimi tabi ki kullandığınız e-ticaret platformu veya yazılımı, renkler ve logonuz gibi ilave kriterlerde seçimi belirleyici unsurlardır.

Eğer ücretli bir yazılım ile başladı iseniz yani ikas, ideasoft, ticimax gibi bir seçenekte seçenekler çok geniş olmayacaktır. Veya shopify, wix vb. bir online platforma da işinizi görecek çok güzel teme seçenekleri sunar.

Ama satın alacağınız bir .com uzantılı alan adına kuracağınız bir web sitesini wordpress woocommerce veya opencart ile ücretsiz olarak kurabilirsiniz. Aşağıda bu platformlarda kullanabileceğiniz bir birinden şık, kullanışlı ve zarif e-ticaret sitesi temaları sıralamaya çalıştım.

WordPress E-ticaret Teması

Dünyanın en çok kullanılan ücretsiz web sitesi arayüzü yazılımı olan wordpress ile woocommerce eklentisi sayesinde kolayca harika internetten satış siteleri oluşturabilirsiniz. Binlerce ücretsiz tema ve eklenti sayesinde tüm işlevleri sağlayabileceğiniz gibi ücretli tema ve uygulamalar ile de daha profesyonel web siteleri oluşturabilirsiniz.

 1- UX Shop Teması

Multipurpose yani farklı amaçlar için kullanılabilecek bu reponsive tema ile giyim, mobilya, aksesuar vs. bir çok alanda e-ticaret sitesi kurabilmeniz mümkün. Harika slider ve alt kategori başlıkları ile bu wordpress teması wocoommerce ile çalışıyor.

WordPress kurulumu, alan adı almak ve hosting gibi başlıklardaki yazılarımızı okuyarak kolayca kendi web sitenizi kurabilir, ücretli veya ücretsiz eticaret temaları ile de yayına başlayabilirsiniz. UX teması da bence harika seçeneklerden bir tanesi.

Tema Demosu  Temayı İndir

Opencart E-ticaret Temaları

E-ticaret sitesi yazılımı olarak en çok kullanılan Opencart ile sizde kendi eticaret web sitesi çalışmanızı başlatabilirsiniz. Ben daha fazla seçenek ve kolay kullanım avantajı sebebi ile wordpress kullanmayı tercih etsemde opencart kullanmaya alışanlar yada tercih edenler için aşağıda beğendiğim temalara yer vermeye çalıştım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir