İstanbul’da Çocukla Gidilebilecek Parklar

Çocuklar ve parklar birbirini tamamlayan ikili. Özellikle İstanbul’da çocuk büyütmek ve gezdirmek bazen çok zor olabiliyor.

Bu yazımızda sizlere İstanbul’da çocuklarınız ile gezebileceğiniz parkları, lunaparkları ve tema parklarını listelemeye çalışalım istedik. Özellikle havaların ısındığı ve yaz tatilinin yaklaştığı şu günlerde çocuklarla daha fazla vakit geçirmek ve onları eğlendirmek için güzel yerler parklar.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Adeta bina ormanına dönüşmüş İstanbul’da, çöl içinde bir vaha misali Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine Ataşehir’i Doğu Ateşehire bağlayan köprünün Doğu Ataşehir ayağından ziyaret edebilirsiniz. Otoyol bağlantıları arasındaki 8 adaya kurulmuş bu dev bahçe çocuklarla gidilebilecek botanik temalı doğal park alanı.

Miniatürk

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından 130 civarı eserin minyatür hallerinin sergilendiği güzel bir park. Çocuklarla Nemrut Dağı abidelerinden Sümela manastırına, Galata Kulesinden Amasya Yalıboyu Evlerine, Boğaz Köprüsünden Selimiye’ye, Rumeli Hisarından Safranbolu evlerine kadar bir çok minyatür bulunmakta. Hem bu dev eserlerin minyatür halleri ile keşfetmek, gitmeye fırsat bulamadığımız bir çok eseri bir park içerisinde gezebilmek hem de çocukların merak ve keşif duygularını uyandırmak için güzel bir yer.

Vialand Eğlence Parkı

Eyüp’te yer alan ve yerli Disneyland olarak bilinen içerisinde lunapark, eğlence, alışveriş, sinema, bowling gibi bir çok aktiviteyi barındıran yaşam merkezi.

Burada özellikle hem çocuklar hem yetişkinler için bir çok eğlence ünitesi ziyaret edilmeye değer. Çok hızlı bir roller coaster deneyimi için nefes kesen, serbest düşüş hareketi ile adrenalin seviyenizi arttıracak adalet kulesi, çılgın nehir, İstanbul’un fethini anlatan fetih tüneli, dünyanın farklı kültürlerini tanıtan keşif tüneli gibi bir çok aktivite ile İstanbul Lunaparkları içerisinde kesinlikle en güzeli.

İstanbul Akvaryum

Florya Şenlikköy’de bulunan Aqua Florya AVM içerisinde yer alan Türkiye’nin en büyük tematik akvaryumu. Köpekbalıklarını yakından görmek, binlerce balık çeşidini keşfetmek, su dünyasına farklı açılardan bakmak, amazon ormanlarında dolaşmak, helikopter gezintisi yapmak gibi onlarca güzel aktivitenin yer aldığı harika bir mekan. İstanbul’da çocukla gidilebilecek parklar listemizde ilk sıralarda yer alan harika bir aqua park.

Snowpark Torium

Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, her mevsim karın tadını çıkarmak isteyenler için. 50 cm kar kalınlığı ve gerçek kar kullanılan bu İstanbul kar parkı kayak ve kızak için fırsatlar sunarken kış sporları için de ideal bir alan.

Kidzania

Akasya AVM içerisinde 10.000 metrekare alana kurulu Kidzania çocuklar için kurulmuş harika bir dünya. Çocuklara meslekleri, yardımlaşmayı, parayı, alışverişi, ekip çalışmasını ve temel yaşam becerilerini geliştirmeleri için bir çok etkinlik mevcut.

Viasea Temapark

Dünyanın en heyecan verici roller coaster’ı Red Fire içerisinde bulunan bir çok eğlence aktivitesi içermesi ile İstanbul’da çocuklarla gezilebilecek parklar listemizde yer edinmiş bir diğer temapark ise Viasea.

Modern teknoloji ile altyapısı harmanlanmış bu eğlence temalı mekan klasik lunapark kültürünü de yaşatmaya çalışan yapısı ile de İstnabul Lunaparkları arasında öne çıkıyor..

Atatürk Arberotemu

Bahçeköy’de Belgrad Ormanlarının doğusunda yer alan Atatürk Arberotemu, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve akademisyenlerin çalışmaları için hizmet sunan bir park.

Özellikle hafta sonu kendisini doğanın kollarına bırakmak isteyen, yeşilin her tonuna doyabileceğiniz, göl kenarında harika vakit geçirmek için ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz en güzel İstanbul parklarından birisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir