Mavi Yolculuk Rehberi – Gulet Kiralama Hakkında

Sizde sabahın erken saatlerinde huzurlu bir sakinliğe mi uyanmak istiyorsunuz? Hafif bir rüzgârla denizde yavaş bir tempoda yol alışınızı seyre dalmak? O zaman siz de mavi yolculuk aşığısınız. Mavi yolculuklarda yaygın olarak tercih edilen gulet turları hem yerli turistler hem de yabancı turistler tarafından arasında popülerdir. Guletler her ne kadar yurtdışındaki yatırımcılar tarafından ilgi görse de gulet kiralamalarında daha fazla seçenek Türk limanlarındadır. Bunlardan bazıları ve o mavi yolculuk bölgeleri hakkında önemli noktaları paylaşıyoruz.

Bodrum Gulet Kiralama

Bodrum, Mavi Yolculuk açısından hem guletlere hem de ziyaretçilere birçok avantaj sunmaktadır. Küçükten büyüğe sayısız alternatif sunmaktadır. Bodrum’daki en yaygın tekne türünün guletlerin olduğunu da söyleyebiliriz. Bu avantajla sunulan bütçe alternatifleri de oldukça geniştir. Bodrum’daki guletler hizmet kalitesi açısından en üst düzey seçenekleri bulabileceğiniz bir limandır. Burada hizmetten kastımız, guletlerin vaat edilen konforda olması, mürettebat hizmetinin doğru şekilde verilmesidir, senelik bakımların yapılması olarak sayılabilir.

Fethiye Tekne Kiralama, Guletler

Fethiye Tekne Kiralama açısından zengin çeşitliliği ve bütçe dostu yönüyle bu tatile çıkmak isteyenleri buraya davet etmektedir. Hem tarihi hem doğal güzellikleri açısından zengin bir seyir sunmaktadır. Fethiye tekne kiralamasında Kekova’ya veya Göcek Körfezi’ne doğru yol alabilirsiniz. Her iki yönde de bölgesinin ender özellikte olan koylarına ve tarihi yollara, kentlere ev sahipliği yapmaktadır. Kekova bölgesi açık rüzgarlara maruz kaldığından, düşük sezonda tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Marmaris Tekne Kiralama, Guletler

Marmaris Tekne Kiralama hem Hisarönü Körfezi hem de Göcek Körfezi’ne sunduğu erişim imkânıyla, hem yatlar hem de turistler için gözde bir liman kentidir. Daha çok orta üst segmentte guletlere ev sahipliği yapan bu liman kenti Ege ve Akdeniz’in birleşiminde yer alır.

Bozburun Tekne Kiralama, Guletler

Marmaris’e benzer konumda bulunan Bozburun’daki tekne hacmi gün geçtikçe artmaktadır. Bozburun tekne kiralamaları genellikle ekonomik tekne kiralama segmentine uygun alternatifler barındırmaktadır. Bu limandan çıkan teknelerle Hisarönü Körfezi’nin en beğenilen koylarına doğru yol alırken Göcek Körfezi’ne benzer nitelikte bir seyir rotası bulunmaktadır. Koylar birbirine yakındır.

Mavi Yolculuklarda Kabin Kiralama özelliği ile kendinize özel bir grup kurmadan, 1 kişi olarak bile mavi yolculuk yapma imkânına sahipsiniz. Türkiye’den Bodrum’dan ve Fethiye’den kabin kiralama turlarına katılabilirsiniz. Yunan Adaları’nda kabin kiralama turlarına katılmak isterseniz ise Rodos adasından bu imkâna sahip olabilirsiniz. Mavi Yolculuk Fiyatları, kişi başı ve kabin başı olarak hesaplanmaktadır. Kiralık teknelerde kabin türleri ve tekne özellikleri farklı olduğundan fiyatlandırmalar da değişmektedir. Minimum 350-400 €/kişi başı maliyette olup, özellikler arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Daha lüks kabin kiralamalarda da kabin özellikleri dışında menü özellikleri de değişmektedir.

İşte bu gulet kiralamalarında dikkat etmeniz gereken püf noktalar:

  • Guletlerin kondisyonlarından emin olmak için güncel fotoğraf ve video talep edebilirsiniz.
  • Teknedeki mürettebatların ne kadar süredir çalıştıkları konusunda bilgi alabilirsiniz. Böylelikle kaptan ile ilişkileri hakkında fikir elde edebilir ve hizmet kalitesini değerlendirebilirsiniz.
  • Rota üzerinde gideceğiniz yerlerde koy, aktivite veya tesis beklentilerinizin karşılandığından emin olun.
  • Ayrıca çokça duyulduğu üzere bu mavi turlarda alınan kumanyaların dengesiz olması veya bu konuda dürüst davranılmamasıdır. Bu durumu görüşmede olduğunuz yetkiliyle açıkça konuşarak aşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir